Ana Sayfa Öneri

Bayram

Yarın bayram! Tam “Nerede o eski bayramlar” diyeceğim. Bayramları 4 döneme ayırmış olduğumu fark ediyorum. Çocukluğumun bayramları, ergenliğimin bayramları, 20’li yaşlar ve şimdiler..

Çocukluğumda ki bayramları en az herkes kadar bende özlüyorum. Saçlarımı sarıp geceleri kaçan uykularım mı dersiniz, kıyafetlerimi, ayakkabılarımı büyük bir özenle akşamdan hazırlamam mı ? Sabahları annemin sesiyle yukarıdan kahvaltıya doğru koşarken, hadi artık saçlarımı açalım coşkusuna ne demeli peki ? tamam tamam uzatmıyorum. İşte tam olarak burada “nerede o eski bayramlar?” diyorum.

Ah ergenlik! ah asi kız! sabahları asla uyanmak istemeyen, “siz gidin ben sonra geleceğim” tavırları, gittiği yerde oflamalar ! bu bölümü kısa kesiyorum 😀 😀 laf aramızda pek pişmanım 😀

20’li yaşlar! bayram demek tatil demek! İlk aklıma gelense; yine maaile Çeşme’deyiz. Dedem çoktan evi açmış, sabah bizi kapıda karşılıyor. Çaylar, gevrekler mis gibi bir sabah! Sanırım en çok özlediğim de bu 🙂 Bu noktada yine “nerede o eski bayramlar” diyebilirim 🙂

Ve şimdiler.. İnsan yaş aldıkça anlıyor bazı şeylerin değerini derlerdi de inanmazdım. Ama doğruymuş. Sanki evde kapı çalacakmış gibi, şekerlik hazırladım. Sabah kahvaltı için erken kalkmayı planlıyorum.

Bi ananeciğim kaldı en büyüklerden. Yarın ailece orada olacağımız için çok mutluyum. Bol bol gelen giden olsun, mis gibi kahve kokuları ve bayram sohbetleri yapalım istiyorum.

Demem o ki, sevmenin bu dünyada ki en güzel his olduğunun her an farkında olduğumuz, paylaşmanın, bir arada olmanın ne kadar değerli olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadığımız, affetmenin güzelliğine inandığımız nice keyifli bayramlar olsun..

Herkese iyi bayramlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir