Ana Sayfa Öneri Sanat

Efes Opera Bale Günleri 16-22 Eylül 2017

Herkese merhaba !

İzmir Devlet Opera Balesi sezonu güzel bir festivalle açıyor.  “Efes Opera ve Bale Günleri” 16-22 Eylül tarihleri arasında Efes Antik Kenti’nin büyülü atmosferinde gerçekleşecek.

Efes Antik Kenti’mi?

İşte bu yüzden kesin gidilmeli diyorum. Ayrıca, hayatı müzikle ve dansla anlatmak sizce de olağanüstü değil mi ?

Neler mi Var ?

Festival,16 Eylül 2017,Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Gala Konseri” ile açılacak. İZDOB’un sitesinden aldığım bilgiye göre, konserde; Verdi’nin Aida, IlTrovatore, Rigoletto, La Traviata operalarından arya ve düetler,G.Puccini’nin LaBoheme, Tosca Operalarından, Ch.Gounod, Offenbach ve G.Donizetti,R.Leoncavallo’dan arya ve düetler yer alıyor.

19 Eylül 2017 Salı günü, İstanbul Devlet Opera Balesi’nin sunumu ile  Mozart’ın ünlü operası “Saraydan Kız Kaçırma”

Kapanış ise, İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından 22 Eylül 2017 Cuma günü sahnelenecek Shakespeare’in oyunu, Çaykovski’nin bestesi “Romeo &Juliet balesi ile olacak.

Geçtiğimiz günlerde Mozart’ın hayatını konu alan “Amadeus” filmini izleyip, Mozart sempatimiz bir hayli arttığından biz tercihimizi “Saraydan Kız Kaçırma” operasından yana kullandık.Yeri gelmişken bu filmi de kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Biletler Nereden Alınıyor?

Elhamra Gişesi / 0232 484 64 45

Efes Antik Tiyatro Gişesi / 0541 638 62 42

Biletiva.com / İnternet Satış

Sanat hayatı güzelleştirir. Yenilenir, keyiflenirsiniz 🙂 O yüzden gidin. Gitmeden önce kısa bir araştırma yapın, sonra kendinizi dansın, müziğin büyüsüne kaptırın gitsin..

Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir