Ana Sayfa Deneyim Öneri Seyahat

Akçapınar’ da Kano

Herkese hellllooo !

Geçtiğimiz ay bahar tatili için yine Akyaka’yı tercih etmiştik. Bunun nedenlerini de şuracıkta ki yazımda yazmıştım.http://www.herkesehello.com/seyahat/ac-kalbini-bahar-geldi/

Hatta yazıda bu sezon belki kano yaparız diye de belirtmiştim. Evet tabi ki bu sezon Akçapınar’da kano yaptık. ve bundan o kadar keyif aldım ve o kadar çok soran oldu ki 🙂 ayrı bir başlık altında yazmanın iyi olacağını düşündüm. O zaman, Hadi başlayalımmmmm!

Kano turu boyunca kafamda dolanan şarkı ” Mutluyum içimde bir şeylere minnet borcu var…” ( bknz: https://youtu.be/2XoiE7r3pBw )

Hayatımın en yeşilli, bol “çok mutluyum” çığlıklı deneyimlerinden biriydi sanırım. Doğanın içinde olmak sizi tarifsiz bir mutluluğa sürüklüyorsa kesinlikle bunu yapın derim. Daha önce Adrasan’da deniz de de kano yaptık ama bu inanın çok daha farklı.

Gelelim çok merak edilen detaylara;

*Bu tur için istikametiniz Akçapınar Köyü. Çünkü Akyaka’da ki “Kadın Azmağı” ile Akçapınar’da ki “Akçapınar Azmağı” biri birinden farklı.

*Akçapınar Köyü, Akyaka merkeze 10 km kadar uzaklıkta. Meşhur “Ağaçlı Yol” un sonunda başlıyor. İşte bizim Amazon Kano’da tam da bu yolun bitiminde yine meşhur Akçapınar Tostçu’sunun yanı başında.

Ağaçlı Yol

*Kano turu kişi başı 40 TL. Yorulursanız size destek olması için bir tekne sizi sürekli takipte 🙂 Bizim bu küçük teknede ki kaptanımız Ali Amca tam bir ege insanıydı. Hiç sıkılmadan bi dolu fotoğrafımızı çekti.

*Tur yaklaşık 2 saat sürüyor. Sakın “sıkılırım ben ya ! ” diye düşünmeyin. Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Ayrıca her gün çay da kano yapmıyorsunuz 🙂

*Turun dönüş kısmına geçmeden önce Amazon denilen cennet diye tabir edebileceğim yer de 15 dakika kadar mola veriyorsunuz. Eğer cesaretiniz varsa buz ve bir o kadar da berrak suya kendinizi bırakabilirsiniz. Biz nisan da gittiğimiz için tabi ki cesaret etmedik ama ben yazında bu cesareti gösterebileceğimi sanmıyorum.

Şimdi bir sonra ki yazıya kadar kib byeeeeeeeeeeeeeee!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir