Ana Sayfa Deneyim Öneri Seyahat

Cunda: Bir Tatlı Heyecan

Ah canım Cunda! Seni yazmak için neden bu kadar bekledim bilmem ki 🙂

Herkese Hello!

Hazır bayram tatili bitiyor ve içinde bulunmayı hiç istemediğim kalabalık dağılmaya başlamışken, bir yerlerden bahsetmek isterim. O zaman! Hadi Başlayalımmmm !

Cunda’yı uzun zamandır yazmak istedim ama bi türkü başlayamadım. Çünkü benim için o kadar özel, o kadar heyecan verici bir yer ki ! tamam tamam sırlı sırlı konuşmayı hiç sevmem. Onur Cunda’da şahane bir bahar akşamı bana evlenme teklifi etti. Attığım çığlığı Cunda halkının hala unutmamış olduğu kanaatindeyim. Neyse efendim şimdi size pek romantikli evlenme teklifimi anlatacak değilim. Konumuz Cunda 😀

Blogumu takip edenler artık biliyorlardır ki, ben tam bir ada insanıyım. yarım olsun, tam olsun ama adı ada olsun. Ada hayali kurunca tıpkı Sait Faik gibi benim de aklıma bir dolu huzur, biraz anason kokusu, samimi insanlar, kare masa örtülü dar sokaklar, balıkçılar gelir. Ve içime sonsuz bir huzur dolar.

Ne diyordum? Cunda ! ah canım Cunda! işte o da tam böyle hayal ettiğim gibi bir yer. Mis gibi kokusu, daracık sokakları, tepelere çıktıkça gözünüzü almak istemeyeceğiniz enfes manzarası. Yollarda ilerledikçe yeşille maviyi içinize çekebileceğiniz şahane bir ada. (Ada diyorum ama yarım ada, Ayvalık’tan araçla geçiyorsunuz. )

Biz az önce bahsettiğim gibi baharda gittik. İyi ki de baharda gitmişiz. Cunda ilkbahar ve sonbaharın şahane yaşanacağı bir yer. Yaz mevsiminde tıpkı diğer yerler gibi tadını alamazsınız.

Neler yapalım kısmına gelince;

Öncelikle adayı yürüyerek keşfedin biraz dışına çıkmak istediğinizde bisiklet kesinlikle ilk tercihiniz olmalı.

Cunda Rahmi Koç Müzesini mutlaka ziyaret edin.

Biraz yokuş ama değirmene doğru yol alın. Orada manzaraya karşı bir kahve molası verin.

Tarihi Değirmen

Rum evlerinin renkleri arasında taş sokaklarda kaybolun. İçinizden Nazım’ın “Yaşamak Ne Güzel Şey” şiirini geçirin.

Bisiklete geçtiyseniz, manzaranın tadını çıkara çıkara sürün.

Akşam olmazsa olmaz bir rakı balık yapın. İster sahilde, ister iç tarafta rum evlerinden birinde. Biz Yakamoz’da yapmıştık. İşte sonunda yüzük alkış falan 😀

Yakomoz Balık

Zaman akmıyormuş gibi haraket edin.

Biz konaklama olarak, Cunda Battalos Küçük Otel’i tercih etmiştik. Şahane bir bahçesi var. Akşam şarap keyfi yapmıştık hala tadı damağımda..

Battalos Otel

Sanırım dayanamayıp, yaşadığım her anı anlatacağım. O yüzden artık sussam iyi olacak.

PS: Onur kartondan su kabı yapıp, yol boyu bizi yalnız bırakmayan bu güzel çocukla suyumuzu paylaştı. İşte bu yüzden yüzlerce, binlerce kalp kendisine !

Çok Seviyorum!

Şimdi bir sonra ki hikayeye kadar !

Kib Byeeeeeeee!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir