Ana Sayfa Deneyim Öneri Seyahat

Kemeraltı Antikacılar Çarşısı: Tarihte Bir Yolculuk

Herkese hello !

Size tap taze bir yazıyla geldim! Hadi başlayalımmm!

İzmir’liler için Kemeraltı’nın ne demek olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. İçinde hem tarih vardır, hem çeşitli lezzetler hem de ne ararsan 🙂 Kemeraltı’nda bir kez kaybolmayan ise kesinlikle bizden değildir !

Bugün size Kemeraltı’nda yeni bir oluşum sayılan Antikacılar Çarşı’sından bahsetmek istiyorum. Şöyle diyor instagram bio’sunda: Tarihi Kemeraltı’nda tarihi biriktirenlerin aynı çatı altında toplandığı adres.

Öyle miymiş ? diye bugün yolumuzu kendisine düşürdük.

Sıra sıra dükkanların, atölye alanlarının yanı sıra antikaların arasında çay, kahve hatta şarabınızı da içebileceğiniz mekanı da mevcut olan, güzel etkinliklerle değerlendirilirse canlılığını koruyabilecek sempatik bir alan olmuş.

Mezat meraklılarına sık sık mezatların düzenlendiğini de eklemek isterim. Biz gittiğimizde başlamasına henüz 1 saat vardı ama ilk kez bir mezat alanı içinde bulunmak, başlamamış olmasına rağmen beni heyecanlandırdı. Bir ara mutlaka mezat saatinde orada olacağım.

Bütün bunların dışında benim en çok ilgimi çeken yer “Sakla Samanı” adlı antikacı oldu. Bir yeri satışta olan mekanın bir bölümü tamamen sahibinin sergi alanı olarak hazırlanmış. Kendi çocukluk anılarının yanı sıra Efes Pilsen’in de geçmişinde bir yolculuk yapıyorsunuz. Ben çok sevdim. Giderseniz uğramadan geçmeyin.

Kahve sunumlarının antika fincanlarda olduğu, mezat alanına bakan Feraye Cafe’de öğle aramızı tamamladık.

Tarihte keyifli bir yolculuğa çıkmak, kemeraltının güzel havasını solumak ve üzerine bir de kahve içmek isteyenler illa ki ziyaret etmelisiniz.

Kemeraltı her zaman ki gibi keyifle uğurladı bizi. iyi ki var 🙂

Keyifle geçsin hafta sonunuz!

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir