Ana Sayfa Deneyim Öneri Seyahat Yoga

Sarpıncık Feneri’nde Gün Batımı

Tarihe not edilsin! Yeni bir şey uydurdum! Bu fenere ulaşmayı başaranlar, sonsuza dek aşırı mutlu yaşarlarmış ! Sonuçta nasıl inanırsak öyle değil mi ? Bu da benim bu dünyaya bıraktığım bir rivayet olsun öyleyse 😀

Happily Ever After

Sizin de var mıdır böyle huylarınız bilmem ama keyifli şeyler ( asla zararlı ya da asla kötü bir yalan değil elbet) uydurmayı totemlere karşı daha sempatik bulurum 🙂 Mesela 2 yıl önce de “Dünya Kocalar Günü” ilan ettim. Bu yıl 3. sünü kutladık 😀 Şaka bir yana özel şeyler yapmak için, kutlamalar için klasik günlere ihtiyacımızın olmadığını söylemeye çalışıyorum aslında. Neyse konumuz yine bu değil! Konumuz, yaz, gün batımı, yollar ve şarap! Aaa tabi başlıkta belirttiğim üzere Sarpıncık Feneri!

Biz Onur’la birlikte hiç Karaburun’ a gitmemiştik. Oralarda çok fazla istila edilmeden bir günümüzü kendisine ayıralım dedik. Hem benim dedelerim mübadelede ilk Karaburun’a gelmişler, yerleşmişler. Şöyle bir dede topraklarının da kokusunu alayım dedim.

Hasseki Köyü

Efendim, Karaburun yolları eskisi kadar kötü olmasa da virajlı. Ama yol boyu her yerde durmak isteyeceğiniz şahane manzara, bük, koylara sahip! Yani insanın aynı an da hem yüzesi hem de o manzara karşısında saatler geçiresi geliyor. Biz yüzmek için “Boyabağ Koyu” na gittik. Su çok güzel, küçücük bir plaja sahip, havlu seremeyeceğiniz kadar deniz dibindesiniz ve ayrıca hafta sonu olduğu için kalabalıktı. 2 tesis var. Hafta içi orada olanlar için şahane. Ben kalabalıktan çok rahat edemedim. Dolayısıyla, hop kalktık, gün batımı için yola düştük.

Yol boyu minik, minik güzel köyler, koylar, manzaralar.. Derken Sarpıncık Köyü’nü geçtikten baya sonra varacağımızı öğrendiğimiz Sarpıncık Feneri’ne ulaştık. Net söyleyeyim! Bir günlük geziniz için çok uzak! ama çok güzel be ! 1938 yılında inşaa edildiği söylenen fener 12m lik beyaz bir kuleye sahip ve tabi şahane bir gün batımına da ev sahipliği yapıyor. Bir de kendinizi böyle çok farklı bir doğanın ve kimsesizliğin içinde hissediyorsunuz ki bu şahane bir duygu. Biz erken gittiğimiz için 2 saate yakın zaman geçirdik. Denizin, doğanın, cır cır böceklerinin sesi ile gün batımında şarabımızı yudumladık.

Gün Batmadan
Şuraya bol Kalp !

Gün batımlarını izlemeyi pek sevenler, varmaktan çok yolda olmayı sevenler, yakın zamanda Karaburun’da vakit geçirecek olanlar, şarabınızı, matınızı ya da sandalyenizi aa en önemlisi suyunuzu yanınıza almayı unutmayın! Varmayı başaranlar bir ömür mutlu olacaklar benden söylemesi !

Hadi bir güzellik daha yazıyı okurken şu şarkı açsın kalbinizi !https://youtu.be/R8DuZJ5-dmA

Kib byeeee!

Onur bu işi biliyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.