Ana Sayfa Deneyim Seyahat

SELİMİYE

Herkese hellooo!

Bugün size Marmaris’in giderek popülerleşen Selimiye köyünden bahsetmek istiyorum ki , herşeyden uzaklaşıp,keyifli sabahlara uyanmak isteyenler için harika bir alternatif.

Köyün ulaşımı, virajlı yolları dolayısıyla biraz sıkıntılı olsa da karşılaştığınız manzara işte buna değer dedirtiyor.

Selimiye Kafası 🙂 

Bu güzel köye geldiğiniz an itibari ile sizi gerçekten güzel ve samimi insanlar karşılıyor. Ben her zaman derim Ege’nin neresine giderseniz gidin samimiyet ve sıcaklık bulacaktır sizi. Selimiye’de durum böyle. İşletmecilerin çoğu Ege’li olmamasına rağmen bu kafaya ulaşmışlar bile : )

Selimiye kalp Ben 😀

Konaklama

Biz Selimiye manzarasını yukarıdan izlemek istedik ve  konaklama olarak Loca Butik Otel’i tercih ettik. Bir aile işletmesi olan Loca bizi kapıda kahve ve leziz kurabiyeler ile karşıladı. Otelde herşey çok temiz ve özenliydi. Manzarasına ise diyecek söz bulamadık. Ayrıca ayrılırken arkamızdan su döktüler 😀

Selimiye Loca Butik Otel

Selimiye ‘ de Neler Yapılır ? 

Eğer gündüzlerinizi bol müzikli , oldukça kalabalık beach clublarda , gecelerinizi ise bangır bangır müziğin altında geçirmek istiyorsanız, Selimiye doğru adres olmayacaktır. Çünkü bu köye genel olarak sakinlik hakim.

Denize girmek için otel ya da restoranların önünde bulunan plajları tercih edebilirsiniz. Deniz çok berrak fakat taşlık. Biz bunun yerine otelin Selimiye manzaralı havuzunu ve muhteşem koylarda yüzme fırsatı sunan tekne turlarını tercih ettik. Tekne turları klasik sabah 10.00 akşam 18.00 arası sürüyor. Öğle yemeğiniz de dahil olmak üzere Sizi Selimiye’nin güzel koylarına götürüyor. Fiyatları ise 60 TL. Eğer kalabalık bir grup halinde Selimiye’deyseniz tekne kiralayabilirsiniz. Bununda maliyeti 1000-1200 TL civarı olacaktır.

Bir Günde Farklı Aktivite Yapalım Diyenler İçin Öneri > Turgut Şelalesi

Bu kadar huzur yetmedi birazda doğa ile kucaklaşalım,serinleyelim ,mutlu olalım derseniz, Turgut Şelalesi , Selimiye’ye sadece 10 km ! Suların ,ağaçların içinde mistik bir cennet ! Mutlaka gidin ! Benim mutluluktan ağzım kapanmamıştı. Valla bak 🙂 dönüşte yolda bal satan köylü amcalardan balınızı da aldınız mı ohh mis 🙂

5 Çayı Mı ? 

Gündüz deniz keyfini bitirdikten sonra 5 çayı ya da kahvesi ile dinlenin ve akşam için hazırlanmaya başlayın çünkü sizi kıyıdaki restoranlarda bir ziyafet bekliyor.

Öğle Yemeği Olmadan Asla Diyenler ? 

Yok biz akşam yemeğine kadar bekleyemeyiz acıkırız diyorsanız Mavi Pide’ye,üzerine bir de limonata içip serinleyim derseniz Paprika’ya gidebilirsiniz. Bu arada Selimiye’nin meşhur tatlısı Losta’yı aynı adlı Losta’da yiyebilirsiniz.

Rakı Balık Zamanı

Bugüne kadar yediğim en iyi ahtapotu Selimiye’de yedim diyebilirim. Mekanların deniz ürünleri  kadar sunumları da harika ! İyi haber gittiğimiz hiçbir mekanda kuver ile karşılaşmadık ya da kazıklanmaya çalışmadık :)Şimdi size en beğendiğimiz iki mekanı açıklamak istiyorum.Giritimu ve Üzüm ikisininde biri birinden güzel meze ve yemekleri var.Ayrıca balayı için gittiğimizi  öğrenen Üzüm çalışanlarının maytaplar eşliğinde getirdiği pasta sürprizini de kesinlikle unutmayacağız 🙂Alaçatı’ da böyle bir şeyi kendimiz istemiş olsaydık herhalde adisyonda +1000 TL daha görürdük diyor ve konuyu daha fazla uzatmıyorum.

Selimiye Üzüm
Selimiye gece

Selimiye efsane bir yer ! Zamanı kovalamayın, nefes aldığınızı hissedin, bol bol yüzün ve deniz ürünü yiyin. Balığınızın yanında rakı söylemeyi unutmayın !

Kib BYeeeee 😀

 

7 thoughts on “SELİMİYE”

  1. Çok güzel anlatmışsın Esracım 👌👌 Selimiye ve Turgut Şelalesi görülmeye değer yerlerden 😍😍 Bir ara fırsat bulutsan Bozburun’u da gör derim 😉 Bu arada hayırlı olsun fıstık 😘😘😘

  2. Hastası olduk bizde Selimiye’nin. Giritimu bizimde tercihimizdi ve çok başarılıydı. Size tavsiyem Kıyı Hotel’i konaklama için mutlaka deneyin. Mükemmel bir ambiyansı var. Çalışanlardan Ali’ye de mutlaka selamımı söyleyin.

    Ayrıca hayırlı olsun 🙂

    1. Orçooonnnn teşekkür ederim 🙂 önümüzdeki zamanlarda tekrar Selimiye’ye gitmeyi çok istiyoruz. Tavsiyene uyacağız 🙂

  3. Selimiye bundan 10 sene onceye kadar cok ozel bir yerdi ancak devamli artan tekne sayisi kapali bir koy olan Selimiye koyunu onlarca teknenin demirledigi bir marinaya cevirmis bulunmaktadir. Buna ilaveten hic kipirdamadan duran onlarca tekne vidanjor hizmetimden de faydanlanmamakta ve buyuk ihtimal sintinelerini gece gec saatlerde yavas yavas salmaktadirlar ki gunduzleri bu eylemin kanitlari gorulmektedir. Denizcilik terbiyesi olmadan tekne sahibi olmanin getirdigi bu vurdum duymazlik en azindan benim icin Selimye yi tercih edilir bir yer olmaktam cikarmistir.

    1. Bir tek Selimiye değil ki, maalesef kendi ülkemize en büyük zararı yine biz veriyoruz. Yarını düşünmeden ve bencilce.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir