Ana Sayfa Deneyim Seyahat

Urla Sanat Sokağı & Urla Bağ Yolu

Herkese hellooo!

Baharı farketmeden yaz geldi. Tam çok sıcak oldu derken gelen yağmurlar kimimizi ferahlatırken kimimizin de yaz planlarını etkiledi.

Geçen hafta da ay yağdı yağacak derken evden çıkmamız akşam üzerini buldu. Neyse ki İzmir’deyiz. Ve çok kısa zamanda şehir içinden uzaklaşabiliyoruz. Hatta seçeneğimiz oldukça fazla. Neyse efendim bizde soluğu Urla’da aldık.

Öncelikle, İzmir – Çeşme otobanında Starbucks’la karşılaşmanız, benim gibi kahve sevenler için büyük mutluluk. Daha kahvenizi bitirmeden şehirden kurtulmuş olmak daha da büyük mutluluk. Onur’un TSYD üyesi olması ve derneğin Urla’da olimpik bir havuzunun olması da kısa mesafede serinleme açısından baya baya mutluluk.

Bu kadar mutluluktan sonra, bugün Cuma olduğunu hatırlatmak ister, hafta sonu çok uzaklaşamayız diyenler için önerilerimi sunarım.

Urla deyip geçmeyin. Sadece denize girmek olarak hiç düşünmeyin. Benim şuan anlatacaklarım sadece minicik bir kısmıdır.

Evet önce gidip, güzel bir koyda biraz serinleyebilirsiniz. ( Ben hiç denemedim. ) ya da havuz tercih edebilirsiniz. Akşam üzeri için iki önerim olacak. Biri “Urla Sanat Sokağı” diğeri “Urla Bağ Yolu” biz bu gidişimizde Sanat Sokağında vakit geçirdik. Henüz gelişme aşamasında olan, mini mini, renkli, keyifli bir sokak olmuş. Tabi ki taş evler kalp kalp kalp.İncik boncukçular zaten böyle sokakların olmazsa olmazı. En çok önerilen mekanı “Fırın Vourla” harika pizzaları ve yanına güzel şarapları olduğu söyleniyor. Fakat biz gittiğimizde kapalıydı. Bizde butik bir kahve & şarap dükkanı olan “Filos Coffee & Wine” a oturduk. Küçücük ama keyifli bir mekan. Müzikler, oturup uzun uzun arkadaş sohbetleri yapmaya uygun. Ben sokağın atmosferini beğendim.

                                                      

Bir diğer önerim “Urla Bağ Yolu” aslında buranın mevsimi kesinlikle bahar. Yemyeşil bağların arasında vakit geçirmek eşittir nefes almak demek. Bir çok şarapçılığın olduğu Urla Bağ Yolunda tadımlar yapabilir. Keyifle şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Biz Urlice’yi sevenlerdeniz. Giderseniz bal kabaklı pizzasını mutlaka deneyin. Müziklerle, doğayla ve şarapla ruhunuzu doyurun. Uzun uzun zamanınız varsa ve mevsimlerden baharsa  koca bir günü oraya bağlayabilirsiniz.

Urlice Vineyards

       

Son olarak biraz sahile doğru inelim. Burada herkesin zevkine ve bütçesine uygun bir çok mekan var zaten. En ünlüsü Denizaltı’dır ama bana göre biraz şişirilmiş bir mekandır ve kesinlikle tavsiyem değildir 🙂 En güzeli sahil boyu turlayın.İçinize sinen bir yere illa ki menülerini sorun. Biraz da müşteri kitlesine bakın. Ona göre kararınızı verin.

Biz akşam üzeri evden çıkmamıza rağmen dolu dolu bir gün geçirdik. İzmir’deyseniz ve hafta sonunu buralarda geçiriyorsanız. Değerlendirebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi hafta sonları !

Kib byyeeeee !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir