Ana Sayfa Seyahat Yoga

Urla’da Küçük Bir Mola

Evlerimizde yeşilin bol olmasının enerjimizi ne kadar yükselttiğini artık hepimiz biliyoruz. Evde rahatlıkla bakabileceğimiz, bakımı kolay, yaz, kış bizimle olan kaktüs ve sukulentlere de bayılıyoruz. Kendileri süpermarketlerde de satılıyor artık ama ben oralardan satın almaktan hiç hoşlanmıyorum. Gidip serada biraz toprak kokusunu duymak, yüzlerce çeşit arasında delirmek çok daha keyifli bence.

Ünal Kaktüs

İşte bu yüzden dün yine bir seradaydık. Çeşit çeşit kaktüslerin arasında zaman geçirmek ruhumuza çok iyi geldi. “Bu da çok güzel, buna da bayıldım” diyerek fazlaca vakit geçirdik ve tabi yine elimizde kaktüs ve sukulentlerimizle oradan ayrıldık. Bahsettiğim yer Urla yolunda Ünal Kaktüs. Ziraat Mühendisi Ünal Bey’e ait. Kendisinden kaktüslerle ilgili almak istediğiniz tüm bilgileri alabilirsiniz. Ben son zamanlarda yerinde gerçekleşecek bir atölye arayışı içindeyim ama malesef böyle bir uygulamaları yok. Sanırım İzmir’ de bu tarz dikim atölyeleri gerçekleştiren bir yerde yok. ( bilgisi olan varsa bana da iletebilir. ) Neyse ne diyorduk ? Ünal Kaktüs’te dilediğiniz kadar vakit geçirebiliyorsunuz. Kimse sizin başınızda dikilmiyor. Siz de rahatça karar verebiliyorsunuz. Minik kaktüs ve sukulent fiyatları 5 TL’den başlıyor. Kaktüsler devasallaştıkça fiyatlarda aynı şekilde artıyor. Yani 10.000 TL’ye de kaktüs satın alabilirsiniz. Ziyaret etmek isteyenler için en önemli not; kart geçmiyor. Yanınızda mutlaka nakit bulundurun 🙂

Bu kadar keyiflenmişken Urla’dan ayrılmak olmazdı 🙂 ama ben çok kalabalık yerlerden pek hoşlanmadığımdan daha butik bir kahve keyfi için sanat sokağına gittik.

Ortaya Dükkan & Restoran

Bunu anlatmadan geçemeyeceğim. Yine bir gün sanat sokağında bir mekanda bir şeyler içtikten sonra, Onur’la bu tarafa yerleşip, butik bir kahve açabileceğimizi düşünmüştük. Hatta bu mekanda yoga atölyeleri falan yapacağım. Ben o kadar kaptırdım ki kendimi mekan bile buldum a o kadar hoşuma gitti ki, hemen hayallere başladım. Derken ( beni beklemeden ) kendisi kiralanmış. Ve biz dün hayalimde ki mekanı nasıl yapmışlar diye şöyle bir önünden geçtik. Geçmekle kalmadık, içeri girdik tabi onunla da yetinmeyip, bir de kahve içtik. İşte şimdi oradan bahsedeceğim 🙂 🙂

Ortaya Dükkan & Restoran gerçekten çok keyifli olmuş. Mekanda bir şeyler atıştırabileceğiniz gibi kendi yaptıkları doğal ürünleri de ( meze,fındık, fıstk ezmesi, turşu tatlı vb. ) satın alabiliyorsunuz. Ayrıca cilt ürünleri, buhurdanlıkta kullanabileceğiniz yağlar, sepetler vb gibi ürünler de mevcut. Ama çok fazla masalı bir yer değil. Asma katlarına 8 kişilik bir masa koymuşlar. Önceden rezervasyon yapıp, gidebilirsiniz. Alkol satışı yapılmıyor. Kahvaltı, yemek, ya da kahve için değerlendirebilirsiniz. Biz kahve içtik. Mekanın atmosferi çok iyi, müzikler son derece klasik ve güzel. Bir hafta sonu ziyaret edebilirsiniz. Pişman olmazsınız.

Cumartesi günümüz, arkadaşlarımızın evinde ki buluşmayla devam etti. Arkadaşlarla geçirilen, şaraplı, peynirli bir cumartesinin keyfi de bir başka tabi. Bir araya gelip, oyun oynamak, film izlemek gibi yapılan etkinlikler de yeni haftaya mutlu başlamamız için gayet geçerli bir neden. Arkadaşlar iyi ki varlar !Bu aralar Hygge ile çok ilgilendiğim için gittiğim yerleri ve mekanları da buna göre değerlendiriyorum. O yüzden dün tam hygge bir gündü diyebilirim.

Şimdi evdeyim. Yeni kaktüslerimi saksılamak için Onur’u bekliyorum. Biraz atıştırmalık hazırladım. Yanına da şarap ve güzel müzik. Pazar gününü noktalamak için iyi bir karar sanırım.

Şimdilik kib byeeeeee !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir