Ana Sayfa Öneri Yoga

Aralık; Bir Yeni Yıl Heyecanı

Aralık ayı; yaklaşan yeni yıl, renkler, mumlar, ışıklar, sıcak şarap ya da kahve eşliğinde zencefilli kurabiye, yün çoraplar ve daha fazlası demek !

Yeni yıl yaklaşırken, 31 Aralık gecesinden ziyade Aralık ayının tümünden keyif alanlardansanız, gelin birlikte Aralık ayı içerisinde neler yapabiliriz bir bakalım.

*İşe tabi ki evimizi Aralık ayına yakışır bir şekilde süslemekle başlıyoruz. Belki doğadan topladığınız malzemelerle bir çelenk yapabilirsiniz. Antik Yunan’dan gelen bir inanışa göre bu çelenkler bereketi simgeler. Yapımı ise çok kolay. İhtiyacınız olan malzemeler şöyle, bir doğa yürüyüşünde ağaçlardan dökülmüş bir kaç kozalak, bir kaç dal parçası, aktarlardan alabileceğiniz kuru portakal, tarçın..Yapıştırmak içinse silikon. Jüt iple bağlamada yapabilirsiniz. Böylece suni hiç bir malzeme kullanmamış olursunuz.

*Yeni yıl ağacınızı christmas müzikleri eşliğinde kurabilirsiniz. Belki de evin belli alanlarını renkli led ışıklarla süsleyebilirsiniz. Olmazsa olmazımız tabi ki yine mumlarımız ve tabi çok sevdiğimiz kokinalar!

*Bugünlerde evde bir arkadaş toplanması kadar keyifli bir aktivite yoktur. Birlikte hazırlayacağınız sıcak şarap ve atıştırmalıklar, üzerine kahve ve zencefilli kurabiye sizi baya keyiflendirecektir. Bu akşamda dilerseniz oyun oynayabilir, dilerseniz sempatik bir noel filmi izleyebilirsiniz. Belki de tombala 🙂 Neden olmasın?

*Yeni yıl demek, yeni kararlar demek. Bunu artık ezberledik. Özel günler yeni şeylere başlamak için tam bir motivasyon kaynağıdır. O halde bu ay evdeki fazlalıkları gözden geçirebilirsiniz. Fazlalıklardan kurtulun ve rahatlayın. Kafamızda ki fazlalıklardan kurtulmak içinse her zaman olduğu gibi önerim yine yoga ve meditasyon.

*Kış soğuk demeyin, güzel yol planları yapın. Belki yeni bir yer görmek gibi. Belki de doğa da farklı bir kış aktivitesi gibi.

*Evde geçireceğiniz hafta sonlarında kahvaltınız yeni yıl konseptli olsun. Evi tarçınlı kurabiye kokuları sarsın. Yanında da ginger bread kahve yapmayı deneyebilirsiniz. Ve tabi güzel bir film eşlik etsin size. Benim tavsiyem, animasyon sevenler için Netflix’te bulabileceğiniz “Klaus” olacaktır. Sıcacık bir yeni yıl filmi.

*Biz her yıl büyük yeni yıl hediyeleri almaktansa, kahve, şarap, mum, kitap, kupa.. gibi sevdiğimiz şeylerden oluşan bir sepet hazırlıyoruz. Denemenizi tavsiye ederim.

*Aile ve arkadaşlarınıza kendinizde hediyeler hazırlayabilirsiniz. Ben geçtiğimiz yıl minik kutuları tarçın ve kuru portakalla süsleyip, bazı kutulara bitki çayı, bazılarına kurabiye bazılarına mum koymuştum. Herkes sevdi mi bilmiyorum ama ben hazırlarken çok keyif almıştım.

*Farkındalığı deneyin! Kabul edelim ki hayat her zaman çok renkli değil. O halde değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmek, an’da olanın tadını çıkarmak çok da zor olmamalı. Eğer hayattan sürekli başımızı döndürecek büyüklükte şeyler bekliyorsak çoğu zaman moral bozucu durumlar yaşayabiliriz. O yüzden ne diyoruz ? Less is More ! Keep it Simple!

Herkese şimdiden keyifli bir yıl dilerim.

Sevgiler.

2 thoughts on “Aralık; Bir Yeni Yıl Heyecanı”

  1. Harika 🥰Şu güzel izmir e tam anlamıyla gelemeyen kırismıs ruhunu sayende görsellerle daha iyi hissediyorum canikkomm😊hep yaz sen böyle😊 öptümmm🎈🎈🎈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.