Ana Sayfa Yoga

Hafta Ortası Önerileri

Herkese hello !

Bugün evdeydim. Sonbahar rehaveti ve uyuşukluğundan kafamı kaldırabilmek için, yogayla başladım, bisikletle çıktım, biraz orman biraz da sahil havası aldım. Hazır kafamı kaldırmışken belki siz de aynı duygular içindesinizdir diye, Herkese Hello’ma bir şeyler yazayım dedim. Hafta ortasından hafta sonuna uzayacak önerilerle geldim.

Hadi başlayalımm!

* Sinema: Sinema severler için sezon açıldı! Biz açılışımızı “Müslüm” filmiyle yaptık. İtiraf ediyorum, ön yargılarımı da yanıma alıp gittim. Sonuç ön yargılarından kurtulmalısın Esra ! diyerek çıktım. Boğazımda bir tıkanıklık. Kısaca film iyi arkadaşlar. Oyunculuklar iyi, senaryo iyi, yönetmen iyi, müzikler iyi, çekimler şahane! Özellikle biyografi sevenler kaçırmasın derim. Bu durumda ilk önerim “Müslüm” filmi oluyor.

*Evde Film : Onur’la neredeyse her akşam film izleriz ve her akşam ne izleyelim diye en az 1 saat bakarız. Eğer sizde bizim gibiyseniz size bir değil 5 öneri feda olsun 🙂 Hatta ilk 3’ü türk olsun.

1: Kelebekler : Absürt komedi sevenler için ideal. Filmden sonra Tolga Karaçelik’in  yazdığı ve yönettiği diğer filmlere bakmaya başlayacaksınız ki 2. öneri olarak geliyor.

2: Sarmaşık : Ağır gerilim ! Aşırı sinir bozuculuk ! Ama bir dakika bile ekranın başından kalkamama durumu. Rakı içme isteği 😀 ki bu Kelebekler’in bir bölümünde de olmuştu.

3: Yol Ayrımı: Eleştirenleri eleştiriyorum ! Şener Şen, Rutkay Aziz’li film kötü olur mu be ! izleyin.

4: Terminal : Canımız Tom Hanks’imiz ! Sıkıldım biraz keyiflenmeye ihtiyacım var diyenlere..

5: Kaptan Fantastik : Vallahi ormana, doğaya kaçasım var diyenler. Kaptan Fantastik ‘i pek seveceksiniz.

*Konser: Adnan Saygun Sanat Merkezi sezonu açtı. Cuma’ya planı olmayanlar, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Gülsin Onay solistliğinde “Cumhuriyet Bayramı Özel” konseri var. Cumhuriyet coşkusu hiç bitmesin diyor ve ben gidiyorum.

*Tiyatro: İzmir Devlet Tiyatrosu’da sezonu açtı. Şuracığa linki bırakıyorum. http://www.devtiyatro.gov.tr/programlar-izmir-tum-oyunlar.html

*Tiyatro demişken, Konak Belediyesi’nin “Tiyatro Konak’ta Festivali” de Kasım ayında başlıyor. Biletler 20 TL. ve güzel oyunlar var. Onunda linkini şuraya bırakıyorum. http://www.biletix.com/etkinlik-grup/171134295/IZMIR/tr

*Kitap: Bu kadar kültür sanat önerisinden sonra bir kitap önerisinden bahsetmemek olmaz. Ben bu aralar, dedim ya biraz sonbahar depresifiyim. O yüzden fazla ağır şeyler okuyamıyorum. Sevgili Betül’ün hediyesi olan Ahmet Arif’in “Leylim Leylim” kitabı sabahtandır elimde. Leylim Leylim, Ahmet Arif’in büyük aşkı Leyla Erbil’ e yazdığı aşk mektupları. Bazen romantizmi de öğrenmek, hayatımıza katmak gerekiyor sanırım.

*Güzellik:  Son olarak biraz güzellik! Sevgili Melis’ciğimin elinde görüp, bayıldığım Yves Rocher So Elixir kremi. Tam bir kış kokusu ! Ayrıca, ben denemedim ama Melis kış için, Victoria Secret’ın coconut vücut spreyini de pek öneriyor. Benden söylemesi.

*Hafta Sonu Planı: Bu hafta sonu da hava güzel olacak gibi görünüyor. Ben henüz bir program yapmadım ama şöyle havalar soğumadan açık havada ama şömineli de bir mekanda şarap falan iyi gider gibi. Alaçatı’da sakinledi. Ay inşallah Onur bu yazımı sonuna kadar okur da, şu satırları görür. Amin.

Şimdiden herkese iyi hafta sonları !

Kib byeeeee!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir