Ana Sayfa Öneri Yoga

Hoş geldin Eylül

Hoş geldin Eylül !

Ben yaz bitmesin diyenlerden olsam da, Eylül’ü çok severim. Söylenişi bile huzurludur, keyiflidir. Şehre dönüşler başlar, sahiller sakinler, herkesi kendi durumuna göre bir telaş alır. Ama biz yine de telaşların arasına gömülüp, keyfini çıkarmadan, göndermeyelim güzel Eylül’ü. Hatta zamanı kendimizce yavaşlatmaya çalışalım.

*Şöyle hafif serin bir akşam, üstümüze bir hırka atıp, güneşi sahilde batıralım mesela fonda Vivaldi olsun:)

*Gün henüz batmadan uzun, uzun yürüyüşler yapmak enerjimizi yükseltecektir.

*Tıpkı ilkbaharda yaptığımız gibi kendi hazırladığımız kahvaltı sepeti ile en yakın deniz kenarında kendi kahvaltı soframızı kurup, arkadaşlarımızla bol yaz sohbetlerine dalabiliriz. Sonrasında kahve de olursa iyi olur tabi 🙂

*Hafta sonları sakinleşen yerlere kaçmakta hiç fena olmaz bence.

*Yeni mevsim, yeni ay deyip, yeni bir şeylere  başlamaya ne dersiniz ?

*Güzel bir doğa rotası belirleyip, kampçılık oynamak nasıl olurdu ? Ağaçların arasına hamak kurup, kitaba dalmak. ( Evet evet bunu bende çok isterdim. Neyse kamp olmayabilir belki ama hamak ve kitap çok ta imkansız değil. )

*Böyle de yazınca sanki hayat hep dışarıda geçiyormuş gibi geliyor değil mi? evlerimizi de kışa hazırlamalıyız tabi. Baştan, başa güzelce bir temizlik 😀 Enerji tazelemek için ada çayı tütsüleri yapabiliriz mesela. Bakımsız kalan çiçeklerimizle ilgilenebilir. Saksılarımızı yenileyebiliriz.

*Yazın çok sevdiğimiz domatesi ve sebzeleri kışa saklamak için kolları sıvayabiliriz. ( Geçen sene denedim yorucu ama eğlenceli oluyor. )

Listeler uzar gider, kısacası hem dışarıda hem evde biz istediğimiz sürece şahane bir hayat var. Bence tadını çıkaralım.

Öptüm kib by!

*Eylül’de kaçılabilecek yerler pek yakında 😛

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir