Ana Sayfa Yoga

Hayatı Keyifle Planla: Bullet Journaling

Klasik ajandalar size de çok kaba ve soğuk gelmiyor mu ? Rengarenk çizsek, boyasak öyle planlasak sizce de daha keyifli bir hale gelmez mi ? Şimdilerde “Bullet Journaling” diye bir kavram var. Daha doğrusu bir hobi. Çıkış noktası “hayatı planlamak” olan kavram hem keyifli hem de motive edici.

Özel tasarlanmış olan defterler düzgün çizimler yapabilmeniz için simetrik noktalardan oluşuyor. Ama bence illa özel bir defter almanıza gerek yok. Ben bana hediye gelen ve kapağını çok sevdiğim bir defteri bullet journalım ilan ettim.

Defter seçimini yaptıktan sonra gelelim içindekiler bölümüne. ( Gerçekten de bir içindekiler bölümü hazırlayabilirsiniz aslında 🙂 )

*Defterinize günlük, haftalık, aylık programlarınızı not edeceğiniz gibi, niyetlerinizi, dileklerinizi ve mottolarınızı da yazabilirsiniz. Hatta biraz abartıp en sevdiğiniz kurabiyenin tarifini unutmamak için defterinize not edebilirsiniz.

*Her ay okumak istediğiniz kitaplar, izlemek istediğiniz filmler de keyifli bir sayfa oluşturacaktır. Aralara görseller yapıştırmayı da unutmayın.

*Tiyatro, sinema, konser festival.. Bazen yoğunluktan atlayabiliriz. Bu defterimize tarihleri, bilet satışları da yazdık mı, unutmak için bir nedenimiz kalmayacaktır.

*Peki ya seyahat planları ! yıl içinde gitmek istediğimiz yerler de bu defterde yerini almamalı mı ? Tabi ki almalı 🙂

*Gerisi ise hayal gücünüze kalmış, defterinize güzel çizimler yapacağınız gibi , görseller, fotoğraflarda yapıştırabilirsiniz.

Ay hadi kahveler ve defterler hazırlansın! Keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir