Ana Sayfa Yoga

Sakin

Aşırı tüketimin var olduğu dünya bize beraberinde kaygıyı, memnuniyetsizliği ve doyumsuzluğu da getirdi. Sürekli bir yere yetişme, sürekli bir şey yapma isteği içerisindeyiz. An’ da olanların farkında bile değiliz. Hep daha fazlası peşindeyiz.

Sosyal medya da bu durumun en büyük destekçilerinden. Yoğun sosyal medya kullanımı olan biri olarak söyleyebilirim ki ! insan delirebilir 🙂 Ciddiyim dengeli ve yararlı bir kullanım sağlayamazsak delirebiliriz.

O yüzden şimdi bir süreliğine elimizdeki telefondan ve internetten uzaklaşalım ve yerine neler koyabiliriz bir bakalım. “Koca bir boşluk” dediğinizi duyar gibiyim. Yapmayın 😀

İnterneti kapattıysan eğer, artık kendine zaman ayırabilirsin. Bir kaç dakika gözlerine kapat ve sadece nefes alış verişine odaklan..

Toprağa çık, hissederek bas ayaklarını. Köklen..

Kahveni termosa al, parkta yürüyüşe çık. Yakındaysan ormana..

Sadeleşmek üzerine bir kaç makale oku, bir belgesel izle. Sade bir yaşam ferahlama getirir. Yaşam alanın ve sen nefes alırsın..

Eğer mümkünse işten eve yürüyerek dön..

Zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi sürecinde tatil konusunda biraz daha seçici olmalıyız. Eğer şansın varsa kamp yapabilirsin. İzole bir alanda izole bir tatil bu sezon için iyi bir fikir olabilir.

Evet her yeri gezmek, her yeri görmek, bir çok şeyi okumak, izlemek, yemek istiyoruz.. Ama bu bazen maddi, bazen zaman yetersizliği, bazen de ruhen çok mümkün olmayabiliyor. O yüzden önce önceliklerini ve neyi daha çok sevdiğini gözden geçir ! Çok popüler diye hiç tarzın olmayan bir filmi izlemek istemezsin değil mi?

Neler seni mutlu ediyor ? Yaz bir kağıda.. Böylece memnuniyetsizlikler ve doyumsuzluklar azalma gösterir. Çünkü sen gerçekten ne istediğini bilirsin. Seçmeyi bilirsen yaşadığın an’dan da keyif alırsın.

Tatildeysen tatil yap. Keşfe çıktıysan keşfet.. Her ne ise yaptığın ona odaklan ve tadını çıkar…

Sakinleş..

Bir sonraki paylaşıma kadar kendine iyi bak !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir