Ana Sayfa Öneri Yoga

Süslü,Renkli ve Bisikletli Kadınlar

Herkese Hello !

Yazmak için biraz geç kaldım farkındayım ama tekrarlayan bir etkinlik olduğu için bahsetmeden edemeyeceğim. “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” evet adı bile insanın gülümsemesine sebep oluyor.

“Şehirlerde egzoz kokusu yerine parfüm kokusu olsun’’ sloganıyla öncelikle kadına saygı, bisikletliye saygı, bisikletli kadına saygı için bir farkındalık yaratmak amacıyla 2013 yılında Tarih Öğretmeni Sema Gür tarafından bir facebook etkinliği olarak ortaya çıkıyor.Şuan ise bir çok şehre yayılmış şekilde devam ediyor.

İyi ki de ortaya böyle eğlenceli, böyle renkli bir etkinlik çıkıyor! Yılda bir gün bile olsa trafiğe kapalı yollarda rengarenk bisikletli kadınları görmek gerçekten umut verici 🙂

Etkinliğe bu yıl 2.kez katılan biri olarak, önümüzdeki yıl bizde katılalım diyenlere neler yapmalarını yazmak istiyorum.

Ayy çok şey isteniyor galiba? kayıt mı olmak gerekiyor ? aman hiç uğraşamam dediğinizi duyar gibiyim 😀 hadi rahatlayın.

Öncelikle,

*Bisikletinizi alıp, yoksa kiralayıp bir güzel süsleyin,

*Sonra sıra kendinizde. Bir güzel giyinin,en güzel rujunuzu ,en parlak ojenizi sürün. Eğer becerebilirseniz ki ben cesaret edemedim, topuklu ayakkabı giyin.

Vee atın kendinizi sokağa 🙂 Buluşma noktası olan saat kulesine doğru ilerleyin.( bu İzmir’li kadınlar için )  İşte bu kadar basit. Geriye güzel şarkılar eşliğinde,rengarenk alan içerisinde dans etmek kalıyor zaten.Bu o kadar da zor bir şey olmasa gerek. Ne dersiniz ? Sonra da o keyifli, süslü kadınlarla şehri turlayacaksınız. Daha ne olsun 🙂

Sevgili Sema Gür’ e böylesi güzel bir etkinliği başımıza açtığı için büyük teşekkürler 🙂

Detaylı bilgi için web sayfasının linkini şuracığa yazıyorum. https://suslukadinlarbisikletturu.com/

*Etkinlik her yıl “Otomobilsiz Kentler Günü”nde gerçekleşiyor.

Sevgiler 🙂

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir