Ana Sayfa Öneri Yoga

Yeni Yıl Niyetleri

Aralık ayının son gününden herkese merhaba !

Hep söylerim kışı sevmem ama Aralık ayının ruhu bir başkadır. Renkler, ışıklar, süslenen ağaçlar, kokinalar beni hep heyecanlandırır ve hayatıma renk katar. Biliyorum, 2020 ile hayatımıza giren pandemi süreci, 2021’de devam ederken bir de üstüne ekonominin altüst olması bir çoğumuzu oldukça etkiledi. Çoğumuz hayatın renklerini bile unuttuk bu süreçte.

Ama şunu unutmamalı ki, her şey geçer, her şey biter.. Sağlık en önemlisi. Hem bedensel hem mental sağlığımız her şeyden çok daha önemli. Bu yüzden yeni bir yıla başlarken ilk niyetimiz bu olmalı ve bunun üzerinden devam etmeliyiz.

O halde buraya kendimizle ilgili kolaylıkla gerçekleştireceğimiz niyetler bırakıyorum 🙂

Yeni bir yıla başlarken ;

Bedensel ve mental sağlığını koru.. Sağlıklı beslenmeyi dene, Kontrollerini ihmal etme, yogaya başla, nefes pratikleri yap.

Kendine alanlar açmayı unutma..Oku, resim boya, meditasyon yap, yürüyüşe çık, dua et, spor yap, pasta yap:), hygee ortamlar oluştur.. Ama mutlaka kendinle kalacağın anlar yarat.

Her şey kötü gidiyor olabilir. Ama bu çok sevdiğin kahveden bir yudum aldığında hissettiğin keyfi, sevdiğin birine sarıldığında ki huzuru unutturmasın sana. Hepsinin farkında ol, farkında ol ki, her şeyin o kadar kötü olmadığını görebilesin.

Sev! kendini, doğayı, hayvanları,

Sokaktaki dostlarımızı besle, su ver. Onlardan gelen saf sevgi kalbini misler gibi yapacaktır.

Ne çok eksik, ne çok fazla.. Dengeyi bul.

Şükran duyduğun ne varsa, yaz.

Ayda bir kaç kere doğa yürüyüşü yap.

Sanatla ilgilen, Sanatın ruhu doyurmayan bir dalı yok sanırım.

Çok gül, bol kahkaha at..

Dünyaya gözlerini kapatma, ama kendi küçük dünyana da sahip çık 🙂

İyi seneler !

Esra

İlgili Yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir