Ana Sayfa Yoga

Yeni Yıl Yeni Bakış

Yeni bir yıla girerken her zaman yeni niyetlere ve kararlara da merhaba deriz. Aslında yeni yıl bahane, yenilenmek şahanedir.

Şimdi, yıl bitiminde koskoca bir yılı nasıl bitirdiğimize bir göz atmadıysak eğer sizi hızlıca düşünmeye davet ediyorum. Bir yıl önce nelere karar verdik ? Neler uygulandı ? Nelere hiç bakılmadı ya da yarıda kaldı ? Sonra bu listeye yenileri ekleyerek kararlı bir şekilde uygulamaya başlayalım.

Ben bugün size ruhumuzu doyuracak bazı öneriler hazırladım. Hadi başlayalımmm!

*Her şeyden önce kendimize keyifli bir ajanda hazırlayarak başlayalım. Şimdilerde bullet journaling diye bir kavram var . Daha doğrusu bir hobi. Bilgi sahibi olmak isteyenler için bullet journaling ile ilgili yazımın linki şuracıkta. http://www.herkesehello.com/yoga/motivasyon-icimizde-bullet-journaling/ Bu keyifli deftere, günlük, haftalık, aylık hatta yıllık programlarınızı yazacağınız gibi niyetlerinizi, hedeflerinizi ve sizi motive edecek mottolarınızı da yazabilirsiniz.

*Haftada da bir de bir kaç şiir okuyun. Ruhunuza iyi gelecektir inanın.

*Aylık okuma listelerinizi biraz abartın. Okumak güzeldir. Sevdiğiniz kitapları tavsiye edin. Çünkü okumak kadar paylaşmakta güzeldir.

*Dünyada bilinçli insanlar aşırıdan, fazla tüketmekten kendilerini arındırmaya çalışıyor. Hadi bu yıl biraz daha minimalleşmeyi deneyelim. Daha az tüketelim. Evlerimizi, dolaplarımızı sadeleştirelim. Bunun için “Sade ve Dengeli Yaşamak” yazıma da şuradan ulaşabilirsiniz. http://www.herkesehello.com/yoga/sade-ve-dengeli-yasamak/

*Evde pişirmeye ve evde yemek yemeye özen gösterin. Az porsiyon, dengeli beslenmeyi tercih edin.

*Tane ile alışveriş yapmak komik gelmesin. İhtiyacımız kadarını satın alalım. Kalan sebze ve meyveleri atmayalım. Sebzelerle şahane çorbalar, meyvelerle sağlıklı smothiler yapabiliriz. 

*Pazara gitmeyi alışkanlık haline getirelim. ( bu öneri en çokta kendime )

*Teknolojiden gün boyu uzak kalacağımız günler belirleyelim. Doğa ile daha çok temas halinde olalım.

*Yürüme mesafesinde olan yerlerde araç kullanmayalım. Günlük yürüyüşlerimizi ihmal etmeyelim. Hayatımızda illa ki bir egzersiz olsun.

*Ve ve sevdiklerimiz en büyük motivasyon ve güç kaynağı. Onlara bolca sarılmayı ve öpücüklere boğmayı sakın atlamayalım.

Herkese iyi seneler !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir